خانه » سلامت » پزشکی » بیماریهای زنان و مامایی » جراحیهای زیبایی- ترمیمی دستگاه تناسلی زنان
دوره DBA مدیریت اجرایی کلاس زبان مشهد آزمون وکالت آزمون سردفتری

جراحیهای زیبایی- ترمیمی دستگاه تناسلی زنان

همچنان که از اسمش پیداست جهت زیباتر کردن ناحیه تناسلی کاربرد دارد.اما سوال اینجاست چه زنانی و در چه صورتی نیاز به چنین جراحیهایی دارند؟ جراحی زیبایی پرینه (پرینه به کل ناحیه تناسلی خارجی گفته می شود) شامل ترمیم شکل ظاهری و سایز نواحی از پرینه است که کارکرد آنها بعلت شکل و یا سایز نامناسبشان دچار اختلال شده است. جراحیهای زیبایی- ترمیمی ناحیه پرینه شامل موارد زیر است:

۱- کوچک نمودن لبیا مینور با جراحی
۲- بزرگ کردن لبیا ماژور با تزریق ژل و چربی
۳- تنگ کردن وا ژن با عمل واژینوپلاستی و یا لیزر
۴- تعدیل رنگ ناحیه تناسلی با لیزر و یا لایه برداری

در بعضی خانمها رشد بیش از حد لبیا مینورها باعث بیرون زدگی آنها از لبیا ماژور می شود و می تواند مشکلاتی را هنگام پوشیدن لباس یا ادرار کردن( انحراف جریان ادرار به اطراف) و یا ایجاد مانع برای دخول راحت هنگام نزدیکی، ایجاد نماید. گشاد شدن واژن نیز می تواند مانع از احساس لذت کافی برای هردو نفرهنگام نزدیکی گردد. در تمامی این موارد باید نکات بسیار ریزی را در نظر گرفت و تا حد امکان از جراحی دوری کرد و بجای آن روشهای کمتر تهاجمی و طبیعی را جایگزین نمود زیرا هر عملی دارای عوارضی است که باید این عوارض را نسبت به میزان موثر بودن جراحی سنجید.از جمله عوارض چنین جراحیهایی می توان بموارد زیر اشاره نمود:

۱- کم شدن حس تحریک پذیری جنسی بعد از دستکاریهای لبیا مینورها
۲- برگشت به حالت قبل در جراحیهای وازینو پلاستی (تنگ کردن واژن)
بد نیست بدانید ناحیه تناسلی در زنان از نظر شکل، سایز و رنگ بسیار متفاوت می باشد. سه ویژگی ذکر شده یعنی شکل و سایز و رنگ تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر ژنها سنین ۲۵ سالگی بسیاردر این مورد دخیل می باشد. اغلب زنهای غربی نزاد سفید دارای پرینه های کشیده و بلند، لبیا مینورهای متوسط، رنگ روشنتر پرینه و میزان چربی کمتر بر روی برجستگی عانه می باشند.
از سوی دیگر خانمهای شرقی با رنگ پوستهای مختلف( سفید، زرد) دارای پرینه های کوتاه، لبیا ماژورهای برجسته لبیا مینورهای بزرگ، رنگ تیره تر ناحیه پرینه و مقعد و میزان چربی بیشتری در ناحیه برجستگی عانه می باشند.علاوه بر نژاد عمل خود ارضایی در سنین بلوغ می تواند باعث بزرگ تر شدن اندازه کلیتوریس و لبیا مینورها گردد. با توجه به موارد گفته شده به راحتی می توان به این مسئله پی برد که آیا پرینه نیاز به جراحی زیبایی دارد یا خیر؟ در حال حاضر علت اغلب جراحیهای زیبایی زنان روانی- ذهنی می باشد و بدون وجود هیچ ضرورت طبی- زیبایی انجام می پذیرد. یعنی ذهنیت خانم نسبت به ناحیه تناسلی اش منفی است و احساس می کند بقدر کافی جذاب یا تحریک کننده نیست. متاسفانه امروزه اغلب خانمها تحت تاثیر فضاسازیهای دیگر زنان ناآگاه و یا مقایسه خود با ستارگان فیلمهای پورنو وبدون دانستن عوارض این جراحیها تصمیم به انجام آن می گیرند… .
در هر صورت هدف از درج این مقاله دادن آگاهی به زنان است تا با دید روشنی به سمت چنین جراحیهایی پیش روند. در اینجا راهکارهایی را خدمتتان ارائه می دهم که بتوانید بدون جراحی و پرداخت هزینه های هنگفت و اسیب زدن به حالت طبیعی بدنتان تا حد امکان ناحیه تناسلی را مراقبت کرده و بر میزان رضایتمندی تان بیفزایید.

راهکار اول برای شلی و گشاد شدن واژن: اغلب تصور می شود که زایمان باعث شلی یا گشادی واژن می گردد در حالیکه بافت واژن در تمام خانمها با افزایش سن قوام و تونیسیته خود را تا حدی از دست می دهد. بنابراین ممکن است با اینکه شما هنوز ازدواج نکرده و بچه دار نشده اید احساس کنید که واژنتان دیگر تون و سایز قبل را ندارد. خبپس وقت آن است که دست به کار شده و سراغ ورزشهای ناحیه باسن، شکم و پرینه بروید. با اطمینان به شما این مژده را می دهم که اگر ۳-۶ ماه فقط روزی ۳۰ حرکت انجام دهید بعد این زمان خودتان متوجه تغییرات خواهید شد بدون اینکه مجبور باشد هزینه جراحی بدهید و یا عوارض بیهوشی_ بیحسی و طبی جراحی را تحمل کنید. ضمنا اگر عادت کنید به انجام تمرینات مجدد نیازی نخواهید داشت ۲-۳ سال بعد مجددا متحمل جراحی بعدی بشوید. و اما روش انجام ورزشهای تنگ کننده واژن: روی زمین دراز بکشید و پاها را از زانو جمع کنید. تصور کنید مثانه بشدت پر است و به هر شکل ممکن باید جلوی جاری شدن ادرار را بگیرید. شکم و ناحیه ادراری- تناسلی را کاملا منقبض کنید تا جلوی خروج ادرار گرفته شود. باید جمع شدن و انقباض را در کل شکم، باسن، واژن و ناحیه تناسلی احساس کنید. تا شماره ۲۰ در همین حالت انقباض بمانید و سپس خودتان را شل کنید. بعد از ۱۰-۲۰ حرکت بخوبی روش انجام این ورزش را یاد خواهید گرفت. خب حالا که راه و روش را یاد گرفته اید می توانید در هر حالت و هر جایی این حرکت را انجام دهید. مثلا هنگام رانندگی، آشپزی، تماشای تلویزیون و.. .

راهکار دوم برای روشن کردن ناحیه تناسلی: امروزه کرمهای روشن کننده زیادی به همین منظور تهیه شده اند که در صورت انتخاب درست می توانید بعد گذشت ۱ ماه شاهد روشن شدن پوست ناحیه تناسلی باشید. همچنین می توانید از ماسک طبیعی زردچوبه+ آبلیمو استفاده کنید. هفته ای ۳-۴ بار ازین ماسک استفاده نمایید و بعد۱-۲ ماه تغییرات را ببینید.
راهکار سوم برای تصحیح تصور ذهنیتان: به یاد داشته باشید بدن شما شاهکار است، بی نظیر است … . هرگز و هرگز در پی مقایسه خودتان با دیگران یا فیلمهای پورنونباشید. ضمنا بخاطر داشته باشید ۹۰% نگرانیهای شما در مورد زیبایی جنسیتان حتی به ذهن همسرتان هم خطور نمیکند. فراموش نکنید داستان جذابیت جنسی یک زن برای مردان بکلی متفاوت است و این کل وجود شماست که برای او جاذبه خواهد داشت نه رنگ یا سایز لبیا مینور یا واژن یا… . بد نیست بدانید از نظر روانشناسی مردان به کل بدن برهنه زنان واکنش نشان می دهند و دقتی را که شما روی ناحیه پرینه دارید اصلا ندارند. همچنین آنها به بو و نحوه لباس پوشیدن و عشوه گری شما و مهارتتان در عمل نزدیکی بسیار بیشتر از ناحیه پرینه شما توجه دارند. پس سعی کنید همواره با ورزش و حفظ زیبایی ظاهریتان جذابیت خودتان را افزایش دهید. علاوه بر این نوع رفتار شما با مردتان است که اورا مجذوب شما می کند، پس سعی کنید همواره رابطه ای دوستانه و عاشقانه با او داشته باشید و فضای منزل را برای اینکار از قبل مهیا کنید.

کارشناس ارشد بیماریهای زنان و مامایی
کلیه کاربران محترم استان خراسان رضوی می توانند جهت مشاوره در زمینه بیماریهای زنان، زایمان، نازایی، تنظیم خانواده، تعیین جنسیت جنین قبل بارداری، مشکلات جنسی و مسایل دوران بلوغ با تلفن مشاوره ۹۰۹۵۱۱۲۷۲۷ از خطوط تلفن ثابت تماس حاصل فرمایند.
شادو سلامت باشید

نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلدهای علامت گذاری شده *

*

طراحی سایت و سئو