خانه » روانشناسی » روابط اجتماعی » حفظ رابطه از راه دور با نامزد
دوره DBA مدیریت اجرایی کلاس زبان مشهد آزمون وکالت آزمون سردفتری

حفظ رابطه از راه دور با نامزد

za4-1373
روشهای حفظ روابط از راه دور با نامزدتان

وقتی از نامزدتان دورید مدام فکر می کنید که چه کار باید انجام داد تا علاقه تان نسبت به هم با این دوری کمرنگ تر نشود و به سردی نگراید.به توصیه های ما توجه کنید!

 

شما یا نامزدتان به دلیل ادامه تحصیل یا کار در حال اقامت گزیدن در شهر دیگری هستید و بر سر این مسئله که آیا باید به خاطر این مسئله از هم جدا شوید و یا رابطه ای دورادور را تجربه کنید بحثی میان شما آغاز شده است.بیان این مطلب ضروری است که تا زمانی که واقعا به هم علاقمند نشده و آماده فداکاری برای یکدیگر نگشته اید، حتی فکر حفظ رابطه راه دور را نیز به ذهنتان خطور ندهید. اگر تصور نمی کنید چنین فردی هستید، بهتر است از همان ابتدا جلوی شکست ها و ضربات سنگین عاطفی آینده خود را بگیرید. از طرف دیگر اگر هر دوی شما آماده و مایل به برقراری و تداوم ارتباط از راه دور هستید، حتما این نکات را مطالعه کنید تا در کارتان موفق گردید.

 

▪ وقت بگذارید:

 

البته، نقل مکان کردن به شهری جدید فرد را درگیر ملاقات با اشخاص جدید و انجام کارهای تازه می نماید، اما آن بدین معنا نیست که محبوب شما در انتهای لیست اولویت هایتان سقوط کند. لازم است که همه روزه بدون حواس پرتی، زمانی را برای تلفن کردن یا ایمیل دادن به هم اختصاص دهید. با یکدیگر در مورد اتفاقات روز، دوستان، همکاران و غیره صحبت کنید تا احساس نمایید بخشی از زندگی همدیگر هستید؛ این عمل به ظاهر کوچک در کاستن فاصله بین هر دوی شما نقش مهمی ایفا می کند.

 

▪ دیدار کنید:

 

سعی کنید تا آنجایی که ممکن است همدیگر را ملاقات نمایید و این گونه نباشد که این کار را فقط در زمان های مورد انتظار همانند روزهای تعطیل انجام دهید. اگر برای دیدن هم وقت نگذارید، هر چقدر هم عشقتان محکم باشد، در نهایت بین شما جدایی خواهد افتاد. در نهایت، برای تداوم بخشیدن به یک رابطه نیاز به مقداری تماس رو در رو دارید.

 

▪ برنامه ریزی داشته باشید:

 

مطمئن شوید که کارهای خود را طوری زمانبندی و سازماندهی نمایید که وقتی نامزدتان به دیدن شما آمد، وقتتان کاملا آزاد بوده و آن را کاملا در اختیار او قرار دهید. به دوستان و خانواده تان بگویید در زمان هایی که شما و محبوبتان تصمیم به با هم بودن دارید، دیگر در دسترس آنها نیستید. این نه تنها بالفطره لذت بخش خواهد بود، بلکه باعث می شود نامزدتان احساس کند خود و تلاشش برای دیدن شما مورد تحسین و تقدیر قرار گرفته و اینکه شما واقعا او را دوستش دارید.

 

▪ اندیشمند باشید:

 

اعمالی شیرین و خود انگیخته انجام دهید تا به او نشان دهید چقدر دلتنگش هستید. اگر او شهر خود را ترک نموده، برایش آن چیزی را ارسال کنید که در زادگاهش به آن علاقمند بوده، مانند شیرینی و یا یک روزنامه محلی. اگر دلش برای خانه تنگ شده، برای او عکسی دو نفره از خودتان بفرستید یا سی دی موزیک مورد علاقه اش و یا آهنگ هایی که شما را به فکر او می اندازد.

 

▪ ریلکس باشید:

 

با اینکه ممکن است در ابتدا مشکل به نظر آید، لازم است که آرام بوده و به یکدیگر اعتماد کنید. به عبارت دیگر به این دلیل که نامزدتان، دوستان جدیدی پیدا نموده و با آنها معاشرت دارد بدترین فکر را متصور نشوید. اگر تماس گرفتید و او نبود، اتوماتیک وار خیال نکنید که نبود او به این خاطر می باشد که دیگری جای شما را گرفته است. اگر به اوبه اندازه کافی اعتماد ندارید که اجازه دهید زندگی خود را بدون اینکه لحظه به لحظه اش در کنار شما باشد ادامه دهد، احتمالا باید مقدمه این مقاله را بازخوانی نموده و بپذیرید که اصلا آمادگی برخورد با رابطه دورا دور را ندارید.

 

▪ خود را با شرایط وفق دهید:

 

اگر یکی از شما موقتا نقل مکان کرده و تصمیم به برگشتن دارد، آن گاه هر دوی شما باید تا رسیدن آن زمان صبور و شکیبا باشید. از طرف دیگراگر جابجایی کمی طولانی تر به نظر برسد، مجبورید تصمیم بگیرید که تا چه زمانی تمایل به حفظ رابطه خواهید داشت. آیا فردی که در شهری دیگر است برای زندگی هر دوی شما به دنبال محلی بهتر خواهد گشت و شغلی مناسب برای دیگری پیدا خواهد نمود، یا شما در نهایت راه خود را جدا خواهید کرد؟ اینها مسائلی هستند که باید گهگاهی در نظر گرفته شوند و هیچ زمانی بهتر از زمان حال نیست.

 

▪ او را بسیار دوست بدارید:

 

اگر تصمیم گرفته اید که خود را درگیر رابطه دورا دور نمایید، هر دوی شما باید چند خصوصیت اصلی را دارا باشید تا بتوانید به منظور واقعی خود دست پیدا کنید. مثل صداقت، وفاداری، اعتماد، احترام و عشق به دیگری. منظور، دوست داشتن حقیقی فرد نیست، بلکه در مورد عشقی کنترل ناپذیر، غیر قابل توضیح و کور کننده صحبت می کنیم که تقریبا برای حفظش حاضر به انجام هر کاری می باشید. اگر به چنین مرحله ای دست پیدا نمودید و همچنین توانستید به عنوان دو فرد مستقل، به هم احترام بگذارید، آن گاه در مسیر خود موفق خواهید شد.

نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلدهای علامت گذاری شده *

*

طراحی سایت و سئو