خانه » سلامت » پزشکی » تغذیه » تولید چیپس میوه یکی از مشاغل خانگی سودآور
دوره DBA مدیریت اجرایی کلاس زبان مشهد آزمون وکالت آزمون سردفتری

تولید چیپس میوه یکی از مشاغل خانگی سودآور

کلاس فن بیان در مشهد

کلاس و دروه های آموزش فن بیان ,نفوذ در دیگران , سخنوری ,مجری گری ,ارتباط موثر  ,چگونه جذاب باشید و کاهش لهجه 

برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن : ۰۵۱۳۸۹۱۱۱۸۰ و یا ۰۹۳۰۳۷۰۲۲۹۹ تماس حاصل فرمایید. 

گزارشی از فعالیت در یکی از مشاغل خانگی سودآور

تولید چیپس میوه خانگی

کسب‌و‌کارهای خانگی در دنیای امروز یکی از مهم‌ترین دریچه‌ها برای فعالیت‌های اقتصادی به‌شمار می‌روند و در سراسر دنیا به‌عنوان گزینه‌ای برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی شناخته می‌شوند.اینکه شما بتوانید در حریم امن خانه‌تان کار کنید و در عین حال درآمد معقولی داشته باشید و همزمان به امور خانه و فرزندان‌تان برسید و همچنین مدیریت زمان‌تان به خودتان واگذار شود و برخی هزینه‌های جانبی از جمله هزینه رفت‌و‌آمد و… را نداشته باشید یک پیشنهاد وسوسه‌انگیز است که اغلب خانم‌های خانه را ترغیب به فعالیت می‌کند.

مشاغل خانگی در دنیا روزبه روز در حال فراگیری است و موجب شده تا توازن مناسبی در سطوح کسب‌و‌کارهای کوچک ایجاد شود، همچنین در ایران هم نزدیک به یک دهه است که بسیاری مشاغل در این فاز تعریف می‌شود و بسیاری از افراد از همین طریق صاحب درآمد و کارهای مناسب شده‌اند. اغلب به دلیل تعاریفی که از مشاغل خانگی می‌شود افراد انتظار دارند که با سرمایه کم بتوانند یکی از این شغل‌ها را با توجه به امکانات و توانایی‌های خود برگزینند. در ستون امروز سعی بر این داریم تا یکی از این مشاغل را معرفی کرده و وضعیت سرمایه‌گذاری در آن را از نظر بگذرانیم.

یک خوراکی صنعتی و خانگی

پیش از این گزارش کاملی از چگونگی سرمایه‌گذاری و وضعیت بازار برای تولید چیپس میوه را ارائه کردیم که در سطوح صنعتی و با سرمایه‌ای حدود ۲۵۰میلیون تومان می‌توان یک کارگاه صنعتی تولید چیپس میوه را تجهیز کرد اما در ستون کسب‌و‌کاری امروز قصد داریم تولید چیپس میوه در سطح مشاغل خانگی با تولید در حجم پایین و سرمایه‌ای بسیار کم را بررسی کنیم.

مزیت‌های تولید چیپس میوه

چیپس میوه در دسته‌بندی مواد‌غذایی جزو تنقلات معرفی می‌شود، محصولی که در عین خواص بسیاری که دارد می‌تواند جایگزین بسیاری تنقلات مضر مخصوصا برای کودکان باشد.همچنین برای تزیین مجالس هم از انواع چیپس میوه استفاده و فراگیری آن روز به روز بیشتر می‌شود و اغلب در خانه‌ها این محصول برای افرادی که به میوه‌های خام و دردسرهای خوردن آن علاقه ندارند پیشنهاد می‌شود، همچنین ایران جایگاه خوبی برای صادرات انواع خشکبار در دنیا داشته و در بازارهای جهانی هم این محصول حرفی برای گفتن دارد.

همچنین به دلیل توانایی بالای کشور برای تولید میوه‌های مرغوب و متنوع می‌توان گفت تولید چیپس میوه یکی از مشاغل جالب توجهی است که مواد اولیه برای آن را می‌توان به راحتی و با هزینه کم تهیه کرد و برای آن ارزش افزوده آفرید.

وسایل مورد نیاز

برای تولید چیپس میوه در خانه فضای یک اتاق ۶تا ۱۲ متری مناسب است و می‌توانید از یک اتاق خواب برای این کار بهره بگیرید، همچنین تجهیزات خشک کردن میوه شامل دو دستگاه خشک کن و خردکن میوه است که انواع ایرانی آن کیفیت مناسب و قیمت پایینی در بازار دارند و با حدود ۸میلیون‌تومان هر دو دستگاه را می‌توانید تهیه کنید، به علاوه وجود یک یخچال صندوقی برای کارتان لازم است که قیمتی حدود ۲میلیون تومان دارد.

در نهایت یک دستگاه کوچک وکیوم برای بسته‌بندی نیاز دارید که هرچه بسته‌های خود را در حجم کمتر تولید کنید بهتر است چرا که بسته‌های ۲۵۰گرمی برای این محصول در بازار بیشترین طرفدار را دارد و به خاطر قیمت بالای محصول حجم کمتر مورد توجه خانواده‌هاست.

محاسبات مالی

معمولا هر یک‌کیلو چیپس میوه نیاز به ۱۰ کیلو میوه خام دارد و ضایعات حاصل از این کار را هم می‌توانید به دامداری‌ها به منظور خوراک دام و شرکت‌های تولید کودهای ارگانیک بفروشید و عملا برای این کار دورریز نخواهید داشت. سود حاصله از این کار حدود ۶۰درصد برآورد می‌شود، در واقع هر کیلو میوه خشک در بازار بین ۵۰تا۷۰‌هزار تومان به فروش می‌رسد و اغلب بین ۲۰تا ۳۰‌هزار تومان برای تولیدکننده هزینه‌بر است.

یعنی اگر شما هر ۱۰کیلو میوه را به قیمت ۲۰هزار تومان تهیه کنید با صرف هزینه ۵هزار تومانی انرژی می‌توانید در بازار حدود ۶۰‌هزار تومان بفروشید که نسبتا سود بالایی است. البته پیشنهاد می‌شود برای رقابت با تولیدکننده‌های صنعتی و حضور در بازار، شما سعی کنید سود کمتری در نظر بگیرید و قیمت‌های‌تان پایین‌تر باشد که مشتری جذب‌تان شود.

اول سفارش بگیرید

راه و روش‌های مختلفی در هر کار برای بازاریابی و فروش محصول وجود دارد که می‌توانید از آنها برای کارتان بهره بگیرید اما بهترین راه برای فروش بدون دغدغه در این کار گرفتن سفارش قبل از تولید است. برای این منظور می‌توانید چند نمونه در سطوح کم را تولید و با مراجعه به قنادی‌ها و سوپرمارکت‌ها محصول خود را معرفی کرده و سفارش بگیرید. همچنین تبلیغات محلی برای این کار می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و اگر بتوانید مصرف میوه خشک منطقه سکونت‌تان را تامین کنید بازی را برده‌اید.

نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلدهای علامت گذاری شده *

*

طراحی سایت و سئو