خانه » سلامت » پزشکی » عمل های زیبایی » عمل زیبایی بینی
دوره DBA مدیریت اجرایی کلاس زبان مشهد آزمون وکالت آزمون سردفتری

عمل زیبایی بینی

تبلیغات شما در صفحه ی عمل زیبایی بینی:
۰۹۱۵۷۰۶۰۹۱۵

جراحی بینی

جراحی بینی در برخی افراد تغییرات معجزه آسا ایجاد می کند ولی به برخی اصلا توصیه نمی شود. اگر می خواهید بدانید کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستید یا نه.

 • آیا کاندید مناسبی برای عمل بینی هستم؟
 • بینی ام را کجا عمل کنم؟
 • چه نکاتی قبل از عمل باید بدانم؟
 • چگونه جراح بینی انتخاب کنم؟
 • تا چند وقت باید بینی ام در گچ باشد؟
 • چرا باید بعد از عمل به بینی ام چسب بزنم؟

 

 

 

آیا بینی گوشتی بعد از عمل برگشت می کند ؟

با تکنیک های قدیمی تر ، تقریباً کار خاصی برای بینی های گوشتی نمی شد کرد چون تکنیک های قدیمی بیشتر کاهنده بودند و شامل تراش دادن استخوان و غضروف می شدند. بینی گوشتی خودش غضروف های ضعیف تری دارد. حال اگر این غضروف های ظریف تراش داده و نازک شوند، اگر چه ممکن است برای مدتی بینی کوچک تر و زیبا تر به نظر برسد. اما با گذشت زمان و به علت فعل و انفعالات زیر پوستی، بینی جمع شده و خودش را به سمت پائین می کشد. اینکه می گفتند بینی افتادگی پیدا کرده و یا برگشت کرده به همان علت است.

اما امروزه چون بینی های گوشتی با تقویت غضروف شکل داده می شوند، حالت داده می شوند و بازآرایی می شوند، برگشت بینی های گوشتی یا افتادگی بینی های گوشتی خیلی کم شده و شاید اصلا اتفاق نیفتد.

 

آیا بینی عمل می خواهد ؟

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی است که امروزه به شکل متداولی در بین مردم طرفدار پیدا کرده است. اما افراد مختلف از این عمل جراحی نتایج متفاوتی می گیرند. اگرچه این جراحی در چهره برخی افراد تغییرات معجزه آسا ایجاد می کند، اما بر عکس به برخی افراد اصلا توصیه نمی شود!
معمولا کسانی که عمل بینی انجام می دهد، انحراف بینی، کجی بینی، قوز بینی، بزرگی بیش از حد یا مشکلی از این دست داشته باشند. انجام جراحی بینی برای کسانی که بینی شان ایرادی ندارد و فقط برای ایجاد تنوع اقدام به جراحی می کنند، عمل صحیحی نیست.

جراحان بینی گاهی با متقاضیانی مواجه می شوند که بعضا بینی زیبایی دارند و در کل بینی شان از نظر شکل ظاهری مشکلی ندارد. اما با این حال از جراح تقاضای انجام عمل زیبایی بینی را دارند و به انجام عمل بینی اصرار می ورزند.

اگر انجام این عمل جراحی فکر شما را نیز مشغول کرده، به بخش مشاوره این نرم افزار بروید. عکس های چهره خود را از زاویه های مختلف بگیرید (یا از گالری انتخاب کنید) و برای دکتر حسنانی ارسال نمایید.

دکتر حسنانی بینی شما را آنالیز نموده و اگر جراحی بینی به صلاح شما باشد مشخص می کند که چه تغییراتی در عمل جراحی زیبایی، بینی شما را زیبا تر می کند.

 چگونه جراح بینی خود را انتخاب کنیم؟

به طور کلی انتخاب، کار مشکلی است. به ویژه وقتی گزینه های پیش رو زیاد باشند. برخی انتخاب ها اهمیت خاصی نداشته و نیاز چندانی به تحقیق ندارند. اگر شما از لباسی که خریدید خوشتان نیامد، آن لباس را دیگر نمی پوشید. اگر رستورانی رفتید و غذایش خوب نبود دیگر آنجا نمی روید. اما اگربخواهید یک کالای چند میلیون تومانی بخرید، قاعدتاً قبل از خرید، تحقیق می کنید. مثلاً در اینترنت جستجو می کنید و در مورد آن کالا اطلاعاتی کسب می کنید. برخی انتخاب ها اما، انتخاب های حیاتی هستند. انتخاب هایی مثل انتخاب رشته تحصیلی یا انتخاب همسر سرنوشت زندگی شما را تعیین می کنند. برای اینگونه انتخاب ها، تحقیقات اینترنتی به تنهایی کافی نیست و شما باید به روش های مختلف، اطلاعات کسب کنید.

انتخاب جراح بینی نیز از انتخاب های حیاتی زندگی است. اگر عمل بینی شما رضایت بخش نبود، تا یک سال نمی توانید هیچ اقدامی انجام دهید. اگر دوبار عمل کردید و باز هم بینی شما زیبا نشد، برای بار سوم و چهارم، دیگر بعید است بتوانید جراحی بینی موفقی داشته باشید. بنابراین در انتخاب جراح بینی باید بسیار دقت کنید.
اقدامات زیر شما را در انتخاب بهترین جراح بینی یاری می نماید:

۱- به مطب دکتر سر بزنید و مریضهای قبلی را ببینید. نمونه کارهای واقعی هر پزشک را می توانید در مطبشان ببینید. معمولاً در فواصل یک روز، یک هفته، یک ماه، ۶ ماه و یک سال بعد از عمل، بیماران برای ویزیت مجدد به مطب پزشک مراجعه می کنند. بیماران قبلی را مطب پزشک پیدا کنید و در مورد پزشک مورد نظرتان پرس و جو کنید.

۲- مثل هر انتخاب با اهمیت دیگری کمی در گوگل جستجو کنید و در مورد جراحی بینی اطلاعات کسب کنید. حتی می توانید فیلم واقعی عمل جراحی بینی را در گوگل پیدا نموده و آنلاین تماشا کنید.

۳- لیستی از بهترین جراحان بینی تهیه کنید و در مورد هر یک جداگانه تحقیق کنید.

۴- سایت پزشکان را بازدید کنید. به صفحه «درباره دکتر» بروید و در مورد میزان تحصیلات، تخصص پزشک، میزان سابقه، مدارج علمی و دیدگاه های پزشک اطلاعات جمع آوری کنید. گالری عکس های قبل و بعد از عمل پزشک را بازدید کنید و ببینید آیا سبک کار او را می پسندید.

۵- با توجه به بودجه خودتان انتخاب کنید. هزینه جراحی بینی در ایران از ۲ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان متغیر است. اما در جراحی های زیبایی، بالا بودن دستمزد پزشکان زیبایی لزوماً به معنای بالاتر بودن کیفیت کارشان نیست. چیزی که اهمیت دارد متناسب بودن دستمزد با نوع عمل است.

۶- مقالات پزشکی را بخوانید و دانش تان را در مورد جراحی بینی افزایش دهید. هر چه بیشتر بدانید، با دید بازتری می توانید انتخاب کنید. با معیارهای زیبایی بینی آشنا می شوید، توقعاتتان از جراحی بینی منطقی تر می شود و متوجه می شوید که اصلا آیا کاندید مناسبی برای انجام این عمل زیبایی هستید یا نه.

۷- در نهایت به یک پزشک اعتماد کنید و انتخاب خود را نهایی کنید.

تبلیغات شما در صفحه ی عمل زیبایی بینی:
۰۹۱۵۷۰۶۰۹۱۵

نکات – بینی ام را عمل کرده ام

لطفا توصیه های زیر را مطالعه نموده و بعد از عمل جراحی زیبایی بینی با دقت اجرا کنید تا بهترین نتیجه ممکن را از عمل زیبایی بینی خود بگیرید . توصیه می شود که این لیست را با خود همراه داشته باشید و از روز جراحی شروع به پیروی از آن کنید.

تا هنگامیکه به شما اجازه داده نشده از فین کردن خودداری نمایید. در صورت لزوم می توانید بینی را به آرامی با گاز استریل پاک کنید. فین کردن ممکن است به جدا شدن بخیه های داخل بینی و یا احیانا پاره شدن مخاط داخل بینی بیانجامد.

اسپلینت بینی (یا همان گچ بینی) به مدت حداقل یک هفته روی بینی شما باقی خواهد ماند. اسپلینت بینی را دست کاری و جابجا نکنید. اسپلینت بینی را خشک نگه دارید .

تا زمانی که ترشحات بینی متوقف نشده، از پانسمان (گاز استریل) زیر بینی استفاده کنید و خودتان در صورت نیاز اقدام به تعویض آن نمایید.

در صورت مراقبت از پانسمان و اسپلینت می توانید صورت خود را بشویید.

پس از جراحی بینی ، قهقهه و حرکت بیش از حد صورت به مدت یک هفته اجتناب نمایید.

پس از جراحی پلاستیک بینی ، بیشتر استراحت کنید و از مقاربت جنسی تا ۱۰ روز خودداری نمایید. به طور کلی بعد از جراحی بینی باید به مدت دو هفته از هر گونه فعالیتی که به آزاد سازی وسیع آدرنالین در بدن می انجامد (مثل استمنا) خودداری کرد زیرا به افزایش تورم بینی و احیانا خونریزی از بینی خواهد انجامید .

پس از عمل زیبایی بینی، از فعالیت فیزیکی سنگین تا یک ماه خودداری نمایید.

پس از جراحی زیبایی بینی تا مدتی، از غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی مدت دارند اجتناب کنید. به غیر از این شما هیچ محدودیت غذایی دیگری ندارید .

پس از عمل بینی ، تا مدتی دندانها را فقط بامسواک نرم به آرامی مسواک کنید.

از دستکاری لب بالا خودداری کنید.

از دو هفته قبل و تا دو هفته بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از مصرف مُسکن هایی نظیر بروفن و آسپیرین خودداری نمائید

به مدت ۱۴-۱۰ روز از مکالمات تلفنی طولانی و فعالیتهای اجتماعی خودداری کنید.

به مدت یک هفته پس از جراحی بینی از شستن موها خودداری نمایید مگر اینکه شخص دیگری این کار را برای شما انجام دهد. به هیچ وجه اسپلینت بینی را مرطوب نکنید.

پس از جراحی بینی به مدت یک هفته از لباسهائی که از جلو یا عقب بسته می‌شوند استفاده کنید. از پوشیدن پلوور، ژاکت تی شرت و یقه اسکی اجتناب کنید.

پس از عمل جراحی پلاستیک بینی به مدت شش هفته از آفتاب شدید دوری کنید. گرما ممکن است باعث تورم بینی شود.

پس از عمل جراحی زیبایی بینی به مدت یک ماه از شنا کردن پرهیز کنید.

کبودی چشم ها بعد از عمل بینی تقریبا ناچیز است. روزهای اول شدت کبودی بیشتر می شود و در روز دوم به اوج می رسد. اما پس از یک هفته معمولا برطرف می شود. بابت ورم و تغییر رنگ بینی نیز نگرانی به خود راه ندهید این تغییرات معمولاً ظرف ۲ تا ۳ هفته پس از عمل بینی بر طرف می شوند.

نکات روانشناسی بعد از عمل:

بعد از انجام جراحی مدت دو ماه طول می کشد تا بینی تقریبا شکل جدید خود را نمایان سازد و زیباییش آشکار گردد . در این مدت باید صبور باشید و از نگرانی بیمورد در مورد ورم یا بزرگی بینی بپرهیزید. در ۶ ماه اول بعد از عمل، بسیاری از اطرافیان در مورد بینی شما اظهار نظر می نمایند و ممکن است عمداً یا سهواً خاطر شما را آزرده سازند .شما باید آمادگی روحی برخورد با این مساله را در خود ایجاد نمایید .
معمولا بعد از جراحی با وجود افزایش زیبایی بینی و صورت شما ،ممکن است اشکالات بسیار کوچکی وجود داشته باشد که توجه دوستان را جلب نماید ولی شما باید به خاطر داشته باشید که این اشکالات جزیی، اولا اجتناب ناپذیر است و ثانیا در کل اهمیت ناچیزی دارند . اعتماد به نفس داشته باشید، از زیبایی خود لذت ببرید و ذهن خود را به آنها مشغول نسازید.

 

آیا بیهوشی خطر دارد

بیهوشی یکی از نگرانی های عمده بسیاری از افرادی است که در خصوص جراحی بینی از دکتر حسنانی درخواست مشاوره می کنند. این هراس بی مورد غالباً به تصورات و باورهای شایع درباره بیهوشی مربوط است.

ریشه این نگرانی ها احتمالا به گذشته بر می گردد. زیرا در گذشته ای نه چندان دور، از داروهای بیهوشی با ضریب خطر بالاتر استفاده می‌شد که عوارضی را به‌دنبال داشت. اما با پیشرفت علم پزشکی و دستاوردهای چشمگیری که در عرصه بی هوشی حاصل شده، آن داروها در حال حاضر از رده خارج شده‌اند. امروزه نسل جدیدی از داروهای بیهوشی در دسترس است که ایمنی فوق‌العاده ای دارند.

قبل از شروع عمل جراحی، از شما خواسته می شود روی تخت دراز بکشید. سپس متخصص بی هوشی بالای سرتان آمده و شرح حال مختصری از شما می گیرد. معمولاً قبل از بیهوشی یک بار دیگر دکتر حسنانی را بالای سرتان می بینید تا دوباره در مورد مدل بینی مورد نظرتان با او صحبت کنید و خواسته هایتان مرور کنید.
در ابتدا یک سوزن پلاستیکی نرم و باریک به کمک سوزن فلزی درون رگ شما وارد می شود. سوزن فلزی سپس خارج شده و لوله پلاستیکی ظریف که به یک دریچه یک طرفه مجهز است درون رگ باقی می ماند. این دریچه یک طرفه از بیرون آمدن خون از رگ و یا برگشت مایع تزریقی ممانعت می کند. ورود سوزن به داخل پوست دست یا ساعد کمی دردناک است. اما بعد از خروج سوزن از درون لوله پلاستیکی آنچه در درون رگ باقی میماند دردی نخواهد داشت.

قبل از تزریق داروی بی هوشی، یک ماسک اکسیژن روی بینی و دهان شما قرار داده می شود تا چند ثانیه ای تنفس کنید و اکسیژن خونتان تا حدی بالا رود. چند دقیقه بعد از اینکه داروی بی هوشی وارد بدنتان شد، کم کم به خواب عمیقی فرو می روید که با خواب معمولی تفاوت های زیادی دارد. خواب طبیعی با یک صدای بلند، یک ضربه یا یک عامل تحریک کننده می پرد اما وقتی شما بی هوش هستید هیچ دردی را احساس نمی کنید، هیچ صدایی را نمی شنوید و هیچ چیز شما را بیدار نمی کند. این بی هوشی و بی دردی تا زمانی که داروهای بی هوشی به شما تزریق می شوند باقی خواهد بود.
در هنگام بی هوشی ماهیچه های شما توان باز نگه داشتن مجاری تنفسی را ندارند و اختیار نفس کشیدن تان دست خودتان نیست. به همین علت قبل از شروع عمل جراحی، یک لوله پلاستیکی نرم به آرامی وارد نای گردیده و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل می شود تا اکسیژن مورد نیاز بدن به صورت کنترل شده ای فراهم گردد.
هنگامی که شما بی هوش هستید یک گیره فلزی به یکی از انگشتان دست یا پایتان وصل است که اکسیژن خون را اندازه گیری می کند. بازوبند فشار خون آماده روی بازوهایتان قرار گرفته و هر چند دقیقه یکبار در حین جراحی فشار خونتان اندازه گیری می شود. چسبهای خاصی روی قفسه سینه قرار می گیرند که به دستگاه مانیتور نوار قلبی متصل است و نوار قلب شما را در طول عمل به جراح نشان می دهد. علاوه بر اینها، دمای بدن، ضربان قلب، سرعت تنفس، میزان دی اکسید کربن بازدمی و فعالیت های مغز با استفاده از دستگاه های پیشرفته اتاق عمل به دقت توسط تیم بی هوشی و جراحی مورد پایش قرا می گیرند و در صفحات نمایشگر لحظه به لحظه نمایش داده شده و ثبت می گردند.
وقتی که به هوش می آیید در اتاق ریکاوری یا احیا هستید. سرم به شما وصل است و روی بینی آتل پلاستیکی، داخل بینی تامپون و زیر بینی گاز استریل قرار گرفته است. در این اتاق به مدت چند دقیقه تحت نظر قرار می گیرید تا به طور کامل به هوش آیید. معمولا گلودرد خفیفی شبیه آنچه در هنگام سرماخوردگی احتمالا تجربه کرده اید در این مرحله احساس می کنید که به علت وجود لوله پلاستیکی در گلو هنگام جراحی است. این درد خفیف معمولا ظرف چند ساعت و یا نهایتا ظرف یکی دو روز برطرف می شود.
پس از اینکه کارتان در اتاق ریکاوری تمام شد به بخش منتقل می شوید و چند ساعتی تا زمان ترخیص آنجا می مانید. معمولا هنگام ترخیص، تامپون از داخل بینی شما خارج می شود اما در صورت صلاحدید پزشک ممکن است در آوردن تامپون به روز بعد موکول شود. در نهایت سرم قطع می گردد و سوزن پلاستیکی از رگ خارج می شود. یک ظرف سوپ به شما داده می شود تا میل کنید. پس از آن اگر هیچ مشکلی نداشتید از کلینیک ترخیص می شوید. حتما در هنگام ترخیص با خودتان حداقل یک نفر همراه داشته باشید زیرا رانندگی بعد از عمل مطلقا ممنوع است.

 

آیا کشیدن تامپون بینی درد دارد

تامپون بینی یک باند پانسمان باریک ولی دراز می باشد که به پماد آغشته شده است. تامپون یا فتیله بینی عصر روز جراحی یا فردای روز جراحی توسط پرسنل آموزش دیده مورد تائید دکتر حسنانی در مطب از بینی خارج می شود. هرگز خودتان اقدام به خارج کردن تامپون بینی نکنید و از اطرافیان نیز نخواهید که این کار را برایتان انجام دهند.

بر خلاف گذشته باندهایی که داخل بینی گذاشته می شود کوچک هستند و هنگام خارج کردن دردی ایجاد نمی کنند.

تبلیغات شما در صفحه ی عمل زیبایی بینی:
۰۹۱۵۷۰۶۰۹۱۵

آتل بینی چه مدت باید روی بینی باشد

اسپلینت بینی یا گچ بینی در واقع یک آتل پلاستیکی است که از بینی جدید شما محافظت می کند و به استخوان و غضروف های بینی کمک می کند تا زمان ترمیم از جایشان حرکت نکنند. اسپلینت بینی پس از پایان عمل جراحی بینی روی بینی گذاشته می شود و یک هفته پس از عمل بینی برداشته می شود. در این یک هفته باید مواظب باشید اسپیلینت بینی خیس نشود. خیس شدن اسپیلینت موجب شل شدن آن می شود و ممکن است نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین، اگر اسپلینت خیس شود پوست بینی دچار خارش و سوزش شده و در این یک هفته تحمل اسپلینت برایتان سخت می شود.

چرا بعد از عمل بینی روی بینی چسب می زنند

بعد از عمل جراحی بینی به بیماران توصیه می شود که به مدت ۲ هفته تا ۲ ماه روی بینی چسب بزنند. چسب زدن به بینی موجب کاهش سریع تر ورم بینی، تسریع روند بهبودی و دستیابی به نتایج بهتر می شود.
چسب زدن ۲ فایده مهم دارد:

• کاهش ورم بینی
• بهتر فرم گرفتن بینی

دو هفته اول، چسب زدن هم روی فرم بینی تائیر دارد هم روی ورم بینی. اما از هفته دوم به بعد چسب زدن فقط روی ورم بینی تائیر دارد. به عبارت دیگر، اگر دوست دارید ورم بینی تان زودتر برطرف شود می توانید از هفته دوم به بعد، باز هم چسب بزنید ولی اگر نزنید هم اتفاق مهمی نمی افتد. همچنین می توانید فقط شبها موقع خواب به بینی چسب بزنید و روزها چسب را از روی بینی بردارید.

البته چسب بینی نوعی زنگ خطر و اعلام هشدار برای اطرافیان هم هست. وقتی شما روی بینی تان چسب می زنید در واقع به اطرافیان هشدار می دهید که بینی شما تازه عمل شده و باید مواظب آن باشند. اطرافیان شما با دیدن چسب بینی متوجه می شوند که نباید به بینی شما دست بزنند یا شوخی ناجوری با شما بکنند که بینی تان آسیب ببیند.

۲ ماه بعد از عمل، معمولاً چسب بینی برداشته می شود اما اگر ورم بینی خوب نشده باشد یا دوباره بینی ورم کند، می توان چسب زدن به بینی را تکرار کرد.

روش صحیح استفاده از چسب بینی

۱- بینی و گونه های خود را به خوبی با آب و صابون ملایم بشوئید یا با پنبه آغشته به الکل پاک کنید. سپس با استفاده از یک حوله نرم، به ملایمت و با روش گذاشتن و برداشتن آب اضافی را از روی پوست بزدائید. ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا پوست بینی به طور کامل خشک شود.

۲- چسب کاغذی مناسبی را درون محفظه جاچسبی قرار دهید تا بتوانید به راحتی استفاده کنید. بسته به سایز بینی، یک قطعه ۱۰ تا ۱۲ سانتی چسب کاغذی را جدا کنید و به صورت «U شکل» زیر بینی بچسبانید. دقت کنید که چسب جلوی سوراخ های بینی را نگیرد.بخش وسط نوار چسب زیر نوک بینی قرارگرفته و به سمت بالا روی کناره های بینی مالش داده می شود تا به خوبی روی بینی بخوابد. دو انتهای چسب باید تا نزدیک چشم ها بالا بیاید. این چسب در جلوگیری از افتادگی بینی موثر است.

۳- بعد سه قطعه چسب ۳ تا ۵ سانتی از بالا به پائین به صورت عرضی روی بینی بچسبانید به طوریکه لبه چسب ها روی یکدیگر را بپوشانند. روی چسب ها را به آرامی مالش دهید تا به خوبی روی پوست بینی تثبیت شوند.
۴- سپس یک لایه چسب عرضی دیگر روی لایه قبلی بچسبانید و مالش دهید تا به خوبی روی بینی قرار گیرند.
۵- در نهایت، قسمت اضافه چسب را از نوک بینی با قیچی بچینید.

تبلیغات شما در صفحه ی عمل زیبایی بینی:
۰۹۱۵۷۰۶۰۹۱۵

۶ نظرات:

 1. salam man mikhastam bedonam age sim roy dandon bashe mishe biniro amal kard?

 2. امیر

  لطفا ادرس دقیق متب بفرمایید تا مراجعه کنیم

 3. مهدی

  سلام،اگه بشه آدرس مطب رو بدید تامراجعه کنیم

 4. منا

  دکتر جراح باید. در درجه اول تخصص داشته باشه و وجدان .من خودم بینیم ۱سال پیش شکست و انحراف هم داشت اما در کل بعد از گذشت یکسال شکل ظاهریش خیلی ام بد نبود اما الان هم زیباتر شدم هم نفس کشیدنم راحت شده .دکتر کوروش یزدانفر جراح متخصص بینی .تهران خیابان فاطمی میدان گلها .یوسف اباد.ایشون کرمانشاهی هستن

 5. م

  من یه جون بیست ساله هستم که برنامه نویسی کار میکنم ولی بخاطر حرف دیگرون اعتماد به نفسم به صفر رسیده جوری که جرت شوخی با کسیو رو ندارم و زود به دماغم که نکته ضعفم است اشاره میکنن که این ماجرا منو از زندگی سیر کرده و دوست دارم که بمیرم از این جور زنده بودن خلاص شم و مشکلمم این پول عمل بینی رو ندارم آیا دکتری هست که بخواد یه جون رو به زندگی برگردونه بخاطر خداااااااااااا و کم تر ازم پول بگیره و مشکلم رو حل کنه؟

نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلدهای علامت گذاری شده *

*

طراحی سایت و سئو